AUTOIMUNITNÉ OCHORENIABLOGCHIRURGICKÉ ZÁKROKY A ZRANENIACVIČENIEDÝCHACIE CESTY A PĽÚCAKOŽNÉ OCHORENIANEUROLOGICKÉ OCHORENIAOČI A ORLPOŠKODENÉ TKANIVÁ A OPUCHYSRDCOVO - CIEVNY SYSTÉMŠTÚDIETRÁVIACI SYSTÉM

7 základných výhod užívania Serapeptázy

vyhody uzivania serapeptazy

Serapeptáza sa dnes už v mnohých vyspelých krajinách bežne používa na podporu liečby zápalov a zmierňovanie bolesti. V niektorých krajinách, napríklad v Japonsku, je však už Serapeptáza oficiálne registrovaná ako liek. V posledných rokoch sa okrem iného stále viac dostávajú do popredia aj jej zdraviu prospešné účinky, ktoré napomáhajú prevencii viacerých civilizačných ochorení.

Čo je to Serapeptáza ?

Aj keď Serapeptáza bola objavená len asi pred 40 rokmi, a aj keď klinických a vedeckých štúdií skúmajúcich jej účinky bolo spočiatku veľmi málo, venuje sa tejto prírodnej protizápalovej látke v poslednom čase stále viac pozornosti. Serapeptáza, inak známa aj ako serratiopeptidáza, sa z chemicko – biologického hľadiska popisuje ako proteolytický enzým. Jej hlavnou schopnosťou je schopnosť rozkladať bielkovinové reťazce na jednoduchšie aminokyseliny. Vedcov však najviac zaujali jej protizápalové účinky využiteľné v medicíne, a to najmä v súčinnosti s jej schopnosťou mierniť bolesť a zmierňovať opuch poškodeného tkaniva.

vyhody uzivania serapeptazy

Zdraviu prospešné schopnosti Serapeptázy

Nie je to tak dávno, čo sa pre liečbu zápalových stavov a miernenie bolesti vo veľkej miere používali hlavne nesteroidné protizápalové lieky, ktoré však môžu mať nepríjemné vedľajšie účinky. V protiklade s nimi Serapeptáza nielenže pozitívne podporuje liečbu zápalu aj bez vedľajších účinkov, ale ponúka veľké benefity aj pri prevencii viacerých civilizačných ochorení, ako je napríklad znižovanie rizika vzniku srdcovocievnych ochorení. Aj preto sa jej používanie stáva čoraz obľúbenejším. Ako teda Serapeptáza podporuje naše zdravie?

1) Serapeptáza podporuje odstraňovanie zápalov a opuchov

Odumreté bunky a tkanivá spôsobujú zápaly tým, že ich prítomnosť v postihnutých tkanivách nadmerne stimuluje imunitný systém, keďže ten ich samozrejme považuje za nebezpečné prvky narušujúce zdravú rovnováhu organizmu. Serapeptáza podporuje rozklad a odstraňovanie tohto odpadu, čím podporuje vyčistenie postihnutého miesta, a tým aj rýchlejšiu tvorbu nového zdravého tkaniva. Zároveň v rámci tohto procesu Serapeptáza zmierňuje opuchy spôsobené hromadením tekutiny, čím tiež pomáha odvádzať škodlivé látky z miesta zápalu. Preto sa Serapeptáza môže používať na zmiernenie mnohých druhov zápalových stavov, ako napríklad: ochorenie artritídy, poškodenie tkaniva v dôsledku zranenia či operácie, zápaly dýchacích ciest, bronchitída, či syndróm karpálneho tunela.

2) Serapeptáza zmierňuje bolesť

Špecifické amíny (ako napríklad bradykinín) uvoľňované pri poškodení tkaniva, sú v pôsobení s neuroreceptormi v tomto tkanive zodpovedné za vytváranie pocitu bolesti. Serapeptáza má schopnosť obmedzovať uvoľňovanie týchto amínov, takže dokáže zmierniť pocit bolesti bez toho aby ovplyvňovala nervový systém pacienta, spôsobovala útlm, stratu rovnováhy, či nejako inak obmedzovala jeho sústredenie, rýchlosť reakcie a schopnosť myslieť.

vyhody uzivania serapeptazy

3) Serapeptáza rozpúšťa hlieny a iné zápalové sekréty

Základná charakteristika Serapeptázy ako proteolytického enzýmu, čo znamená jej schopnosť rozkladať bielkovinové reťazce, je užitočná aj pri odstraňovaní hlienu a sekrétov z horných a dolných dýchacích ciest postihnutých zápalom. Serapeptáza aktívne znižuje viskozitu hlienu, čím umožňuje jeho ľahšie odstránenie z postihnutého miesta, a podporuje tak tvorbu prostredia vhodného pre obnovenie zdravého tkaniva.

4) Serapeptáza čistí cievy od usadenín a krvných zrazenín

Vo chvíli, keď sa poraníme alebo keď sa tkanivo nejakým spôsobom poškodí, oceníme obranyschopnosť nášho organizmu, ku ktorej patrí aj zrážanlivosť krvi. Základom pre zrážanie krvi sú fibrínové vlákna, ktoré sa ako lepkavá sieť prichytávajú na okraje poškodeného tkaniva, a vytvárajú tak podklad na zachytávanie ďalších krvných buniek a zložiek. To umožňuje čo najrýchlejšie uzatvorenie poškodeného tkaniva aby sa minimalizovala ďalšia strata krvi. Tento proces je ako obranný faktor veľmi dôležitý, avšak čo sa stane s týmito krvnými zrazeninami, keď sa ich úloha skončí, a z fibrínových vláken a zachytených krvných buniek sa stáva odumreté tkanivo. Tu práve vzniká jeden z rizikových faktorov srdcovo – cievnych ochorení. Usadeniny a krvné zrazeniny môžu správne fungovanie srdcovo – cievneho systému ohroziť viacerými spôsobmi.

V prvom rade, krvné zrazeniny a usadeniny na stenách ciev spôsobujú, že sú tieto steny ciev neprimerane zaťažované, strácajú svoju pružnosť, a tým sú náchylnejšie na ďalšie poškodenie. V druhom rade, je to samotný fakt, že čokoľvek, čo sa zachytí alebo usadí na stenách ciev, logicky zmenšuje priestor, ktorým môže krv v cieve prúdiť, a ak sa takéto miesto nevyčistí a neuzdraví, môže sa takto postihnutá cieva upchať úplne. No a v treťom rade, sú to nebezpečné odumreté usadeniny a krvné zrazeniny, ktoré sa od cievnej steny odtrhli. Mali by sme vedieť, že nie každá krvná zrazenina sa z tela odstráni ako povrchová chrasta na pokožke. Náš obranný systém každý deň zvláda aj drobné poškodenia cievneho systému vo vnútri tela, kde tieto krvné zrazeniny nemajú ako „odpadnúť“. Musia sa z poškodeného miesta dostať preč cievnym systémom. Takéto zhluky odumretých usadenín či krvných zrazením putujúce cievnym systémom môžu kedykoľvek upchať cievy alebo tepny, kdekoľvek v rámci cievneho systému. Upchatie cievy je pritom príčinou srdcového infarktu, mŕtvice, či kŕčových žíl.

Serapeptáza ako proteolytický enzým pomáha minimalizovať riziko vzniku usadenín a krvných zrazenín v cievach, pretože dokáže rozkladať fibrínové vlákna na jednoduchšie aminokyseliny, u ktorých je nižšie riziko, že upchajú cievy a dajú sa tiež ľahšie z cievneho systému odstrániť. A prečo je Serapeptáza, ako proteolytický enzým prírodného pôvodu, vhodnejšia pre vyčistenie cievneho systému od usadenín a krvných zrazenín než iné látky? Pretože sa prirodzene vyvinula tak, že rozkladá výhradne odumreté tkanivo bez toho, aby nejako ovplyvnila zdravé bunky a tkanivá. Serapeptáza je preto rozumnou voľbou pre prevenciu mnohých srdcovo – cievnych ochorení a znižovanie rizika infarktu či mŕtvice.

vyhody uzivania serapeptazy

5) Serapeptáza poskytuje úľavu pri liečbe zdurenia prsníkov

Serapeptáza zlepšuje správne prekrvenie prsníkov a pomáha redukovať bolestivý opuch alebo zdurenie prsníkov mliekom. Hoci to žiadna zo štúdií zatiaľ neuvádza, je možné že sa serapeptáza prenáša cez materské mlieko, a preto je potrebné poradiť sa s lekárom pred začiatkom jej užívania.

6) Serapeptáza pomáha potláčať rozvoj infekcií

Protetické pomôcky alebo implantáty dnes zahŕňajú široké spektrum či už statických alebo pohyblivých predmetov z rôznych materiálov, ktoré ale majú jedno spoločné. Vždy sú pre telo cudzím predmetom a pri ich použití vzniká riziko vzniku infekcie. Experimentálne štúdie ukázali, že Serapeptáza výrazne zvyšuje aktivitu ofloxacínu na usadených kultúrach baktérií a môže pomôcť zastaviť alebo spomaliť tvorbu biofilmu, ktorý je často príčinou infekcií súvisiacich s použitím protetických pomôcok/implantátov.

vyhody uzivania serapeptazy

 

7) Serapeptáza rozkladá výhradne odumreté tkanivo

Serapeptáza sa vyvinula ako prírodný proteolytický enzým, ktorý má schopnosť rozkladať bielkovinové reťazce na jednoduchšie aminokyseliny, avšak s jedinečnou vlastnosťou, že účinkuje výhradne na odumreté a poškodené bunky a tkanivá. Zdravé tkanivo nijako neovplyvňuje, čím výrazne podporuje tvorbu nového zdravého tkaniva a tým regeneráciu poškodeného miesta a odstránenie zápalu.

 

Serapeptáza môže pomôcť s Alzheimerovou chorobou

Serapeptáza má schopnosť ovplyvňovať faktory spojené s vývojom Alzheimerovej choroby. Na jednej strane zvyšuje hladinu látok chránia mozgové bunky, a zároveň na druhej strane znižuje hladinu prozápalových látok, ktorá býva u pacientov trpiacich Alzheimerovou chorobou vysoká.

Serapeptáza môže pomôcť s Roztrúsenou sklerózou

Roztrúsená skleróza je choroba, u ktorej sa za príčinu jej vzniku považuje porucha autoimunitného systému. Zatiaľ nikto nevie z akého dôvodu, no v centrálnej nervovej sústave – teda v mozgu a mieche sa vyvinie zápal na rôznych miestach, a biele krvinky začnú poškodzovať ochranný obal nervových vláken, čím sa nich vytvárajú jazvy, čo spôsobuje, že takto poškodené nervové vlákna nedokážu ďalej dobre viesť nervové signály, prípadne môžu aj úplne odumrieť. Keďže Serapeptáza má schopnosť rozkladať a odstraňovať poškodené tkanivo, pomáha tak podporovať regeneráciu a tvorbu nového tkaniva. Okrem toho pomáha mierniť bolesť pri nepríjemných sprievodných prejavoch ako je bolesť svalov, stuhnutosť či mimovoľné kŕče.

vyhody uzivania serapeptazy

Serapeptáza ako nástroj prevencie vzniku civilizačných ochorení

Ako sme už spomenuli vyššie, užívanie Serapeptázy nie je obmedzené len na podporu liečby akútnych zápalových stavov, či zmieňovanie opuchov a bolesti. Serapeptáza je ako prírodný proteolytický enzým veľmi dobrou voľbou pre dlhodobé preventívne užívanie pre zníženie rizika vzniku srdcovo – cievnych ochorení či dlhodobých zápalových ochorení. Pri preventívnom užívaní Serapeptázy ako doplnku výživy sa odporúča dávkovanie 1-2 tablety denne, pri terapeutickom užívaní sa odporúča dávkovanie 4 tablety denne, avšak pre presné dávkovanie je potrebné poradiť sa s ošetrujúcim lekárom. Serapeptáza sa užíva na prázdny žalúdok minimálne 30 minút pred jedlom. Aby bol účinok Serapeptázy čo najlepší, je dôležité venovať pozornosť kvalite doplnku výživy, obsahu účinnej látky, ako aj kvalite samotnej účinnej látky. Najvhodnejšou formou sú doplnky výživy, ktoré obsahujú účinnú surovinu Serapeptázy v enterosolventnej forme, čo znamená, že takáto Serapeptáza vie najlepšie prejsť bez poškodenia žalúdočnými tráviacimi kyselinami ďalej až do čreva, kde sa v účinnej forme vstrebáva do krvného obehu.

 

Tento článok je zverejený na blogu, ktorého hlavnou témou je Serapeptáza.

Chcete o Serapeptáze vedieť viac? KLIKNITE SEM a čítajte náš blog,

alebo KÚPTE SERAPEPTÁZU TU  a napíšte nám ako Vám pomohla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *