BLOG

Môže vám zubár odporučiť Serapeptázu? Určite áno!

serapeptaza a stomatologia

Serapeptáza je prírodný proteolytický enzým, ktorý má schopnosť aktívne podporovať hojenie zápalov rovnako ako hojenie tkaniva poškodeného zranením či chirurgickým zákrokom.

Serapeptáza pomáha skrátiť proces hojenia

U nás je táto prírodná látka v súčasnosti dostupná ako doplnok doplnok stravy, a nezaraďuje sa medzi lieky. Niektorí odborníci to považujú za nevýhodu, pre mnoho iných ľudí, je ale práve fakt, že Serapeptáza je čisto prírodná látka, jej hlavnou výhodou. Za jej existenciu vďačíme veľmi užitočnému druhu nočných motýľov – Priadke morušovej, ktorá je pre nás tiež zdrojom prírodného hodvábu. Enzým serratiopeptidase produkovaný priateľskými baktériami žijúcimi v jej organizme, má jedinečnú schopnosť rýchlo rozkladať neživé tkanivo, čo tomuto motýľovi umožňuje dostať sa von z pevného zámotku. A ako môže byť Serapeptáza užitočná pre nás? Na rozdiel od iných látok, ktorých cieľom je odstraňovať zápaly a odumreté tkanivo, sa Serapeptáza vyvinula tak, že je účinná výhradne na odumreté tkanivo a teda nepoškodzuje okolité zdravé tkanivo. A okrem toho má Serapeptáza ďalší bonus, ale k tomu až na záver.

serapeptaza a stomatologia

Ako môže Serapeptáza pomôcť po stomatologickom zákroku?

K zubárovi chodíme nielen na preventívnu prehliadku, ale žiaľ niekedy aj s obyčajným boľavým zubom, ktorý si vyžaduje ošetrenie – chirurgický zákrok, čo znamená, že sa pri tomto zákroku ošetruje poškodené tkanivo alebo sa tkanivo poškodí, aby bolo možné problém odtrániť. Poškodené tkanivo si po zákroku samozrejme vyžaduje hojenie, a práve tu môže byť Serapeptáza užitočná. Tým, že pomáha rozkladať a odstraňovať len odumreté tkanivo a zároveň podporuje eliminovanie toxínov z organizmu, uvoľňuje priestor pre rýchlejšie vytvorenie nového zdravého tkaniva a zacelenie rany. Presné využitie a dávkovanie je samozrejeme potrebné konzultovať s vašim stomatológom, ktorý presne pozná váš zdravotný stav, či riziko infekcie.

serapeptaza a stomatologia

Bonus na záver

Aj keď zatiaľ nemáme dostupné štúdie, ktoré by presne dokumentovali akým chemicko biologickým spôsobom Serapeptáza funguje na miernenie bolesti, existuje viacero študií, pri ktorých pacienti po chirurgickom zákroku potvrdili, že pri užívaní Serapeptázy sa ich bolesť viditeľne zmiernila. Jej nespornou výhodou oproti iným nesteroidným analgetikám je fakt, že nemá vedľajšie účinky a pri miernení bolesti nespôsobuje útlm takže neobmedzuje napríklad možnosť šoférovať.

Využitie Serapeptázy pre podporu hojenia zranení po stomatologických zákrokoch je pritom len jedna z možností, ako tento proteolytický enzým môže podporiť vaše zdravie.

 

Chcete o Serapeptáze vedieť viac? KLIKNITE SEM a čítajte náš blog,

alebo KÚPTE SERAPEPTÁZU TU  a napíšte nám ako Vám pomohla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *