BLOG

Serapeptáza a choroba tisícich tvárí

serapeptaza a roztrusena skleroza

Pýtate sa, čo to môže byť za chorobu? Ľudia, ktorí sa už s touto diagnózou stretli, by vám bez váhania odpovedali: „Túto prezývku dostala roztrúsená skleróza.“ Čím môže Serapeptáza pomôcť pri tejto diagnóze?

Sclerosis multiplex, alebo po slovensky, roztrúsená skleróza, či v skratke „esemka“, je vážna choroba, a v žiadnom prípade nie je možné si túto chorobu zamieňať s vtipnými poznámkami o „starom sklerotikovi“, ktorý všetko zabúda.

serapeptaza a roztrusena skleroza

Roztrúsená skleróza je autoimunitná choroba

S touto chorobou sa spája mnoho mýtov ako napríklad, že táto choroba napáda svaly či zhoršuje pamäť, alebo že každý pacient s touto diagnózou býva roky pripútaný na lôžko alebo aspoň na invalidný vozík, alebo že táto choroba je nevyhnutne smrteľná. Nie je to tak. Aspoň nie vždy. Na internete už dnes existuje veľa odborných článkov, z ktorých niektoré obsahujú tiež štatistické údaje o pacientoch s touto diagnózou. Pravdou ale žiaľ je, že roztrúsená skleróza je neliečiteľná autoimunitná choroba, ktorá poškodzuje centrálny nervový systém.

Čo teda táto choroba spôsobuje? Ako sme už spomenuli, je to porucha autoimunitného systému. Zatiaľ nikto nevie z akého dôvodu, no v centrálnej nervovej sústave – teda v mozgu a mieche sa vyvinie zápal na rôznych miestach (odtiaľ názov roztrúsená), a biele krvinky začnú napádať a poškodzovať ochranný obal nervových vláken – tzv. myelínový obal. To má za následok, že tieto nervové vlákna sú nechránené, vytvárajú sa na nich jazvy (sclerosis multiplex – veľa jaziev), a to následne spôsobuje, že tieto poškodené nervové vlákna nedokážu dobre viesť nervové signály, a v najhoršom prípade prepojenie zanikne úplne.

serapeptaza a skleroza multiplex

Dajú sa príznaky roztrúsenej sklerózy rozoznať?

Áno, je to možné, ale nie je to jednoduché. Je to totiž dôvod, prečo má prezývku „choroba tisícich tvárí.“ Skoro by sa dalo povedať, že príznaky tejto choroby sú u každého človeka tak jedinečné ako sú jedinečné jeho odtlačky prstov. Rôznorodosť príznakov roztrúsenej sklerózy má príčinu v tom, že napáda centrálnu nervovú sústavu, a to na rôznych miestach. Preto nikto dopredu nevie, ktoré časti mozgu či miechy môžu byť napadnuté a aj prejavy môžu byť rôzne a v rôznych kombináciách:

Poruchy zraku – rozmazané videnie, neschopnosť rozoznávať farby, dvojité videnie

Závraty – niekedy sprevádzané zvracaním, pocit nerovnej podlahy,

Bolesť-  pocity pálenia v nohách alebo rukách, bodavá bolesť v oblasti tváre,

Poruchy kooordinácie pohybov – stuhnutosť svalov, mravenčie vo svaloch, ochabnutosť,

Dysfunkcia močového mechúra – mozog buď hovorí, že je močový mechúr plný, keď je prázdny, alebo naopak,

Kognitívna dysfunkcia – poruchy výslovnosti, pamäte a rýchlosti spracovávania informácií.

serapeptaza a choroba tisich tvari

Využitie Serapapetázy pri roztrúsenej skleróze

Serapeptázu je možné využiť ako doplnok výživy pre podporu štandardnej medicínskej liečby. Jej schopnosť rozkladať poškodené/odumreté tkanivo, a podporovať tak regeneráciu, môže byť užitotočná pre zmiernenie zápalových procesov. Zároveň je schopná mierniť bolesť pri nepríjemných sprievodných prejavoch ako je bolesť svalov, stuhnutosť či mimovoľné kŕče. Skleróza multiplex je jedna z chorôb, ktoré sa nedajú úplne vyliečiť, ale správnou starostlivosťou je možné niektoré jej príznaky mierniť a umožniť tak ľuďom s touto diagnózou viesť rovnaký plnohodnotný život aký vedú zdravý ľudia.

 

Chcete o Serapeptáze vedieť viac? KLIKNITE SEM a čítajte náš blog,

alebo KÚPTE SERAPEPTÁZU TU  a napíšte nám ako Vám pomohla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *