BLOG

Serapeptáza a skryté – chronické zápalové procesy

serapeptaza a chronicky zapal

Zápal to nie je len horúčka, boľavé hrdlo alebo hnisavá rana. Veľa pacientov si neuvedomuje, že základnou príčinou ich dlhodobých zdravotných problémov sú často chronické zápalové procesy. Dôvodom môže byť fakt, že nie sú tak ľahko rozpoznateľné ako akútne zápalové stavy.

Keď máme horúčku či boľavé hrdlo, hneď vieme že sme asi niekde prechladli alebo že po okolí poletuje nejaký zlý vírus. Avšak pri diagnózach, pri ktorých je príčinou chronický zápalový proces, nie je nič výnimočné počuť od pacientov otázku: „Ako je to možné? Veď ja som nič necítil!“

serapeptaza a chronicky zapal

Čo je vlastne zápal?

V prvom rade je dôležité vedieť, že zápal je dokonalým príkladom príslovia, ktoré hovorí, že: „Je to dobrý sluha, ale zlý pán.“ Náš organizmus v každom okamihu svojho života čelí neustálej hrozbe a nevyhnutne potrebuje účinný obranný mechanizmus. A tým je zápal. Naše telo sa tak bráni proti možném ohrozeniu nebezpečnými baktériami, vírusmi, toxínmi alebo aj vlastnými poškodenými a odumretými bunkami. A keďže každý organizmus je veľmi individuálny, a rovnako špecifické je aj každé ohrozenie jeho zdravého fungovania, nebola zatiaľ stanovená presná definácia zápalu. Zápal alebo zápalový proces totiž záhŕňa skupinu rôznorodých biochemických a imunologických zmien, ktorých vedľajšími znakmi môžu byť zvýšená teplota (lokálna, alebo celého tela), opuch a/alebo bolesť.

serapeptaza a chronicky zapal

Keď sa z obrany stane chronický problém

Keď sa zápalový mechanizmus pokazí, vymkne sa spod kontroly, a začne útočiť aj na vlastné zdravé bunky organizmu. A to je problém. Chronický zápal sa totiž rozvíja potichu a nenápadne. Nebolí. A tak stihne postupne napáchať poriadne škody, ktoré sa ťažko naprávajú. Zápal je najčastejšou príčinou mnohých diagnóz, medzi ktoré patria srdcovo cievne ochorenia, zápaly kĺbov, svalov a väzív, reumatoidná artritída, Crohnova choroba, cystická fibróza prsníkov, dermatitída, alebo aj autoimunitné ochorenia ako je Psoriáza, Osteoporóza, či Roztrúsená skleróza. Existuje mnoho príčin vzniku chronického zápalového procesu, ale medzi najčastejšie patria hlavne: veľa stresu, nesprávna strava a nedostatok pohybu, a tiež podcenenie akútneho zápalového stavu a jeho nedoliečenie.

serapeptaza a chronicky zapal

Serapeptáza podporuje prevenciu proti chronickým zápalovým ochoreniam

Serapeptáza sa za posledných 30 rokov stále častejšie používa ako doplnok výživy pre podporu hojenia akútnych zápalových stavov ako aj chronických zápalových procesov. Je to proteolytický enzým, čo znamená že má schopnosť rozkladať bielkovinové vlákna, pričom sa špecializuje na poškodené a odumreté bunky. Táto jej aktivita podporuje odstraňovanie odumretého a poškodeného tkaniva, a jeho nahradenie novým zdravým tkanivom. Zároveň pomáha zmieňovať opuch a odstraňovať nahromadenú tekutinu z poškodených tkanív. No a v neposlednom rade, Serapeptáza má schopnosť tlmiť bolesť, pričom na rozdiel od iných liekov proti bolesti ako sú ibuprofény či nesteroidné protizápalové lieky, nemá vedľajšie účinky ako je útlm či poškodenie tráviaceho traktu. Vďaka týmto svojim jedinečným vlastnostiam pomáha Serapeptáza pri prevencii mnohých ochorení:

  • Srdcovo cievne ochorenia (ateroskleróza, infarkt, mŕtvica) – pomáha odstraňovať usadeniny v cievach a bráni tak vzniku krvných zrazenín
  • Vysoký krvný tlak – pomáha urdžovať pružné steny ciev, čo je jedna z príčin vysokého krvného tlaku
  • Reumatoidná artritída a zápaly kĺbov  – pomáha odstraňovať odumreté a poškodené tkanivo v kĺboch
  • Syndróm karpálneho tunela – pomáhať odstraňovať poškodené tkanivo a zmierňuje opuch a bolesť
  • Crohnova choroba a zápaly tráviaceho traktu  – pomáha odstraňovať zápalové ložiská tým, že rozkladá odumreté a poškodené tkanivo
  • Psoriáza, dermatitída a ekzémy– pomáha odstraňovať odumreté tkanivo a urýchľuje tak proces vytvorenia novej zdravej pokožky
  • Roztrúsená skleróza – pomáha urýchliť proces hojenia jednotlivých roztrúsených ložiskách zápalu nervového tkaniva
  • Epilepsia – pomáha odstraňovať poškodené nervové bunky a podporuje ich hojenie, čím pomáha zmierňovať riziko ďalších záchvatov.

Avšak Serapeptáza môže byť ako protizápalová látka užitočná aj pri mnohých iných ochoreniach súvisiacich s chronickým zápalovým procesom alebo pri akútnych zápalových stavoch.

 

Tento článok je zverejený na blogu, ktorého hlavnou témou je Serapeptáza.

Chcete o Serapeptáze vedieť viac? KLIKNITE SEM a čítajte náš blog,

alebo KÚPTE SERAPEPTÁZU TU  a napíšte nám ako Vám pomohla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *