BLOG

Serapeptáza a bolesť hlavy

serapeptáza a bolesť hlavy

Prepáč, bolí ma hlava.“ A niekedy aj: „Daj mi pokoj, bolí ma hlava!“ Alebo často s humorom komentované: „Miláčik, dnes nie. Mám migrénu. Hoď po mne čokoládu a bež do bezpečnej vzdialenosti!“ Asi neexistuje nikto, kto by už takéto vety nepočul. Niekedy tieto vety len zneužívame ako výhovorku, keď sa nám nechce, a inokedy sú pre nás predmetom vtipu. No ak takúto vetu musíme vysloviť úprimne, pretože nás naozaj bolí hlava, tak všetci vieme, že to nie je nič príjemné.

 

Bolesť hlavy alebo migréna?

serapeptáza a bolesť hlavyČo to vlastne je tá bolesť hlavy, a čo je migréna? V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že bolesť hlavy nerovná sa migréna. Bolesť hlavy je v skratke symptóm iného zdravotného problému. Migréna je neurologická porucha. V druhom rade by sme mali vedieť, že mozog ako orgán, nie je schopný pociťovať bolesť, pretože na to nemá nervové receptory, ktoré pocit bolesti vytvárajú na základe podnetov. Takže, čo je to tá bolesť hlavy a čo je to migréna?

Bolesť hlavy je bolesť, ktorú pociťujeme kdekoľvek na hlave ale aj krku. Bolesti hlavy alebo krku sú signálom, že niečo nie je v poriadku v tkanivových štruktúrach okolo mozgu. Tieto štruktúry môžeme rozdeliť na deväť oblastí hlavy a krku vrátane lebky, nervov, svalov, podkožného tkaniva, tepien a žíl, očí, dutín, uší a slizníc. Bolesť hlavy je najčastejšie definovaná ako nešpecifický príznak, ktorý môže mať množstvo rôznych príčin. Liečba vždy závisí od konkrétneho zdravotného problému, a často sa pri takejto liečbe využívajú aj analgetiká na utlmenie bolesti.

Na druhej strane migréna sa líši od bolesti hlavy tým, že ide o chronickú neurologickú poruchu. Je typická opakujúcimi sa miernymi až ťažkými bolesťami hlavy, ktoré môžu byť spojené s rôznymi symptómami autonómneho nervového systému. Pacient s migrénou pociťuje pulzujúcu bolesť, obyčajne na jednej strane hlavy. Často sa s migrénou spájajú aj sprievodné znaky ako zvracanie, nevoľnosť a extrémna citlivosť na svetlo a zvuk. Tieto nepríjemné stavy môžu trvať od štyroch hodín až do troch dní. Migréna pacientom zasahuje do spánku, do práce a do každodenných aktivít.

 

Serapeptáza ako alternatíva k liekom proti bolesti

Každý z nás by sa chcel bolesti hlavy alebo migrény zbaviť čo najskôr. Je nepríjemná a obmedzujúca. Je to pocit, ako keď sa plne naložený kamión rúti po ceste dolu kopcom, pričom mu úplne zlyhalo ovládanie. Pritom zúfalo dúfame, že ten kamión nezíde z cesty, a že my na konci cesty s úľavou zistíme, že sme tento stav predsa len nejako v zdraví prežili. A práve to „v zdraví prežili“ je dôležité. Na potlačenie bolesti hlavy alebo migrény sú žiaľ často používané lieky, ktoré síce bolesť rýchlo utlmia, ale môžu mať aj nepríjemné vedľajšie účinky. Ako alternatíva k týmto liekom proti bolesti sa v posledných 30 rokoch aj v medicínskej praxi v Európe a v Ázii využíva enzým Serapeptáza.

serapeptáza a bolesť hlavy

Serapeptáza nespôsobuje útlm

Serapeptáza dokáže pomôcť pacientom s bolesťami hlavy alebo migrénami, a to aj bez nepríjemných vedľajších účinkov. Ako? Serapeptáza pomáha vo viacerých oblastiach: V prvom rade ako protizápalová látka pomáha urýchliť proces hojenia zápalu. A keďže bolesti hlavy sú často sprievodným javom pri zápalových procesoch v oblasti hlavy a krku, je táto jej schopnosť určite užitočná. V druhom rade má Serapeptáza schopnosť mierniť účinok látok vyvolávajúcich pocit bolesti v nervových receptoroch, a to bez toho aby pacientovi spôsobovala útlm. Táto jej schopnosť je tiež užitočná, pretože pacientovi neobmedzuje možnosť šoférovať alebo pracovať, či tráviť viac času s rodinou a s priateľmi.

serapeptaza a bolest hlavy

Bolesti hlavy a migréna sú však len jedny z mnohých zdravotných problémov, pri ktorých sa oplatí siahnuť po doplnku výživy Serapeptáza.

 

Chcete o Serapeptáze vedieť viac? KLIKNITE SEM a čítajte náš blog,

alebo KÚPTE SERAPEPTÁZU TU  a napíšte nám ako Vám pomohla.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *