MENŠTRUÁCIA NEMUSÍ BYŤ O KŔČOCH, BOLESTI A ÚNAVE. SERAPEPTÁZA PONÚKA POMOC A ÚĽAVU.

Skutočnosť, že pravidelná menštruácia raz za mesiac je pre zdravú ženu normálna, berú ako samozrejmosť všetci ľudia už od chvíle keď začali dospievať, a to tak dievčatá ako aj chlapci. Je to jednoducho fakt, ktorý ženy berú ako prirodzenú súčasť ich sexuálnej zrelosti, a zvykli si na to, že ich menštruačný cyklus im vždy raz za mesiac spôsobuje istú mieru nepohodlia a vyžaduje si zvýšené nároky na hygienu. A niekedy sú dokonca aj chvíle, keď si žena s úľavou povzdychne: „Uff, dostala som to …“

Odľahčené poznámky na meškajúce „mesiačky“, na obťažujúce „červené dni“, ktoré sa rozhodli presadiť práve na dlho očakávanej dovolenke, alebo na „náladovú“ partnerku, ktorou práve lomcuje „PMS“ (pre-menštruačný syndróm), už asi počul každý. Oveľa menej sa však už hovorí o bolesti, ktorá u mnohých žien toto pravidelné krvácanie sprevádza. Je to akési nevhodné alebo neslušné, sťažovať sa pred niekým iným ako pred lekárom, že nás „to“ bolí. Veď je to predsa normálne, a milióny žien pred nami to už vydržali. A čo potom budeme robiť pri pôrode. To sú bezohľadné odpovede, kvôli ktorým sú tieto bolesti žien tabuizované, a mnohé ženy tak len v tichosti trpia. A pritom až 20% žien sa každý mesiac bezmocne trápi veľkou bolesťou spojenou s menštruáciou.

BOLESŤ SPOJENÁ S MENŠTRUÁCIOU MÁ ODBORNÝ NÁZOV – DYSMENORRHEA

menstruacia a serapeptaza

Pri diagnóze dysmenorrhea, sa rozlišujú dva typy. Primárna dysmenorrhea je prirodzene spojená s menštruáciou bez patologickej príčiny a vyvinie sa od doby, keď žena začne ovulovať. Na druhej strane sekundárna dysmenorrhea sa spája so zdravotnými problémami ako je  napríklad endometrióza, čo je chronické ochorenie, kedy sa čiastočky sliznice maternice dostanú mimo maternice alebo sa vytvára zápal v oblasti panvy. U každej ženy je menštruačný cyklus silne individuálny, a preto nie je možné liečbu alebo terapiu pri veľkých bolestiach generalizovať. Určite je potrebné poradiť sa s ošetrujúcim lekárom, je však dôležité nevzdávať sa, a hľadať aj nové možnosti, ktoré by mohli priniesť úľavu.

Jednou z takých možností môže byť Serapeptáza. Podľa našich informácií, v súčasnosti zatiaľ neexistujú overené medicínske alebo vedecké štúdie, ktoré by boli zamerané na vplyv Serapeptázy na menštruačný cyklus žien. Avšak mnoho pacientiek, ktoré začali Serapeptázu užívať ako doplnok výživy pre podporu liečby iných zdravotných problémov, sa nezávisle od seba vyjadrilo, že okrem iných pozitívnych účinkov, zaznamenali aj zmiernenie bolesti a krvácania počas menštruácie.

AKO BY TEDA SERAPEPTÁZA MOHLA POZITÍVNE OVPLYVŇOVAŤ PRIEBEH MENŠTRUÁCIE?

menstruacia a serapeptaza Serapeptáza mohla pozitívne ovplyvňovať priebeh menštruácie hlavne tým, že zmierni silu krvácania a sprievodnej bolesti. V prvom rade je potrebné vedieť, ako vlastne vzniká bolesť spojená s menštruáciou. Zatiaľ čo, laicky povedané,muža tvorí testosterón, ženu tvorí estrogén. A práve tento hormón v súčinnosti s progesterónom sa podieľajú na kontrole menštruačného cyklu. Menštruačný cyklus ženy je dôležitý ako „čistiaci mechanizmus“, ktorý v pravidelnom cykle (v priemere 28 dní), pripravuje v maternici novú výstelku, aby vajíčko uvoľnené počas ovulácie malo tie najlepšie podmienky pre zahniezdenie sa a vývoj až k bábätku. Pokiaľ v danom období 28 dní vajíčko nie je oplodnené spermiou, a nezahniezdi sa na sliznici maternice, stáva sa táto sliznica nepotrebnou a počas menštruácie sa vylúči. Rozpad sliznice maternice majú na svedomí hormóny prostaglandíny, ktoré bránia prístupu kyslíka do tohto tkaniva a spôsobujú sťahy svalov maternice, ktoré toto odumreté tkanivo vytlačia von z maternice. Prostaglandíny však zároveň podporujú aj rozvoj zápalu.  A práve tu môže pomôcť Serapeptáza.

ČO JE TO VLASTNE TÁ SERAPEPTÁZA?

menstruacia a serapeptaza

Serapeptáza sa vyvinula ako prírodný proteolytický enzým,  ktorý má jedinečnú schopnosť rozkladať výhradne poškodené a odumreté tkanivo bez toho, aby nejako ovplyvňovala zdravé tkanivo. Serapeptáza rozkladá bielkovinové vlákna tohto poškodeného tkaniva a uľahčuje tak jeho odstránenie z organizmu, čo v konečnom dôsledku urýchľuje tvorbu nového tkaniva a hojenie rán. Okrem toho má Serapeptáza schopnosť zmierňovať bolesť a to tým, že blokuje uvoľňovanie amínov zo zapálu poškodeného tkaniva. Ide najmä o Bradykinin, ktorý spôsobuje rozšírenie ciev a zvyšuje citlivosť nervov na teplo a na dotyk, čím všeobecne zvyšuje citlivosť na bolesť.  Serapeptáza neovplyvňuje citlivosť nervových zakončení ani činnosť nervového systému a jeho schopnosť prenášať nervové vzruchy. Zároveň je zaujímavé, že Serapeptáza dokáže mierniť bolesť bez toho aby ovplyvňovala účinok prostaglandínov, ktoré sú pre proces menštruácie nevyhnutné. Serapeptáza tak dokáže zachovať zdravú funkciu menštruačného cyklu bez toho, aby mala vplyv na hormonálnu hladinu, alebo spôsobovala pacientke útlm. No zároveň môže pacientkam trpiacim silnými bolesťami pri menštruácii priniesť úľavu.

Ak aj Vás trápi bolestivá menštruácia, skúste sa poradiť so svojim lekárom, či by užívanie Serapeptázy mohlo byť pre Vás vhodnou alternatívou voči iným liekom proti bolesti. My budeme radi, ak Vám Serapeptáza pomôže prežívať vaše „dni“ v pohode a bez neznesiteľnej bolesti.

KDE KÚPIŤ SERAPEPTÁZU?

Jednu z najkvalitnejších serapeptáz na slovenskom trhu nájdete po kliknutí na TENTO ODKAZ

Tento článok je zverejený na blogu, ktorého hlavnou témou je Serapeptáza. Chcete o Serapeptáze vedieť viac? KLIKNITE SEM a čítajte náš blog.