BLOG

Enzým Serapeptáza pre vyčistenie ciev a pre prevenciu rizika vzniku krvných zrazenín

serapeptaza pre vycistenie ciev

Ľudský organizmus má neuveriteľnú schopnosť uzdraviť sa zo zranení či ochorení, no oveľa efektívnejšie je byť jednoducho zdravý. Aby sme zvýšili svoje šance vyhnúť sa ochoreniam, dostáva sa k slovu prevencia.

Rizikové zdravotné faktory modernej doby

Všetci poznáme základné faktory pre udržanie zdravia ako je správna strava, dostatok pohybu, a vyhýbanie sa rizikovým faktorom ako je stres, fajčenie, nedostatok oddychu, a pod.. No v dnešnej náročnej dobe, v ktorej sa niektorým rizikovým faktorom nedá vyhnúť, a stále častejšie sa u ľudí diagnostikuje niektoré z tzv. civilizačných ochorení, potrebuje náš organizmus trochu väčšiu pomoc. Napríklad vo forme doplnkov výživy, akým je enzým Serapeptáza.

Okrem znečisteného ovzdušia sú pre nás rizikom upravované potraviny, zvýšené nároky na pracovný výkon, a v neposlednom rade tiež snaha dožiť sa čo najvyššieho veku. Všetky tieto faktory sa veľmi výrazne zmenili v priebehu posledného storočia, a ľudský organizmus, akokoľvek je prispôsobivý, potrebuje viac ako 4 – 5 generácií, aby sa týmto zmenám prispôsobil. Z tohto dôvodu je rozumné zdravú životosprávu podporiť aj vhodnými doplnkami výživy.

serapeptaza pre vycistenie ciev

 

Srdcovo-cievne ochorenie nie je náhoda

Môžu doplnky výživy, ako je napríklad enzým Serapeptáza, pomôcť pri prevencii ochorení?  Áno, môžu. Veľkú skupinu tzv. civilizačných ochorení tvoria ochorenia srdcovo-cievneho systému, kam patrí vysoký krvný tlak, zvýšený cholesterol, krčové žily, infarkt, či mŕtvica, a ktorých názvy už dnes pozná asi každý. Je vôbec možné sa týmto ochoreniam vyhnúť? To samozrejeme nikto nedokáže zaručiť na 100%, ale určite je možné aspoň znížiť riziko ich vzniku.

Aj keď niektoré zo srdcovo-cievnych ochorení môžu mať dedičný základ, je potrebné byť k sebe úprimný a priznať si, že ich príznaky sa neobjavia len tak z ničoho nič, ale že najčastejšou príčinou srdcovo-cievnych ochorení je práve kombinácia rizikových faktorov, ktoré sme už spomínali. Enzým Serapeptáza nie je zázračným liekom na všetky srdcovo-cievne ochorenia, no pri mnohých z nich môže pomôcť redukovať ich základnú príčinu – usadeniny v cievach, odborne nazývané tromby.

serapeptaza pre vycistenie ciev

Ako pri prevencii srdcovo-cievnych ochorení môže pomôcť enzým Serapeptáza?

Usadeniny v cievach sú tvorené zhlukom rôznych zložiek ako sú fibrínové vlákna, cholesterol, odumreté bunky a mnohé ďalšie organické a anorganické látky, ktoré sa prichytávajú na stenách ciev. Fibrínové vlákna sú veľmi dôležité pre uzavretie väčších či menších trhlín na poškodených stenách ciev, no po odumretí môžu byť nebezpečné, pretože môžu byť základom pre viazanie ostatných zložiek usadenín na stenách ciev. Tieto usadeniny – tromby následne spôsobujú, že:

  • cievy sú menej pružné (jeden z faktorov pre rozvoj vysokého krvného tlaku),
  • cievy sa stále viac upchávajú a znižuje sa tým prietok krvi (riziko zníženia zásobovania srdca, mozgu, či iných orgánov krvou) ,
  • a nakoniec sa zvyšuje riziko uvoľnenia takejto usadeniny, ktorá môže na inom mieste cievneho systému spôsobiť embóliu – upchatie cievy a zastavenie zásobovania postihnutého miesta krvou, čo je okrem iného príčina infarktu alebo mŕtvice.

serapeptaza pre vycistenie ciev

Enzým Serapeptáza patrí so skupiny protelytických látok prírodného pôvodu, ktoré sú schopné rozkladať bielkovinové vlákna. Okrem toho je enzým Serapeptáza špecifický tým, že sa vyvinul tak, že rozkladá výhradne odumreté tkanivo, bez toho aby ovplyvnil alebo poškodil zdravé bunky. Táto jeho schopnosť je nesmierne užitočná práve pri odstraňovaní odumretých fibrínových vláken v usadeninách bez toho, aby sa poškodili zdravé bunky cievnych stien alebo by boli nejako ovplyvnené zdravé krvné bunky. Enzým Serapeptáza sa preto už viac ako 30 rokov úspešne používa v medicíne na podporu odstránenia usadenín na stenách ciev, ale najmä na podporu liečby zápalových procesov, práve na základe jeho schopnosti rozpúšťať a odstraňovať odumreté bielkovinové vlákna. Nespornou výhodou je tiež skutočnosť, že u neho zatiaľ neboli zistené žiadne vedľajšie účinky, a aj preto je vhodné zvoliť si enzým Serapeptáza ako doplnok výživy na podporu udržiavania čistých cievnych stien a pre prevenciu srdcovo-cievnych ochorení.

serapeptaza pre vycistenie ciev

 

Štatistiky Eurostatu

Na záver už len doplníme štatistiku zverejnenú Eurostatom v máji 2017, podľa ktorej žiaľ Slovensko patrí ku krajinám, v ktorých sú srdcovo-cievne ochorenia príčinou úmrtia až 3 x krát častejšie ako je priemer krajín Európskej únie:

„Štandardizovaná miera úmrtnosti na ischemickú chorobu srdca v EÚ-28 predstavovala 126 úmrtí na 100 000 obyvateľov v roku 2014. Medzi choroby obehovej sústavy patria aj choroby súvisiace s vysokým krvným tlakom, cholesterolom, cukrovkou a fajčením; najčastejšími príčinami úmrtia na choroby obehovej sústavy sú ischemické choroby srdca a cievne choroby mozgu. V roku 2014 zomrelo v EÚ-28 na ischemické choroby srdca 126 zo 100 000 obyvateľov. Členskými štátmi EÚ s najvyššou štandardizovanou mierou úmrtnosti na ischemickú chorobu srdca boli v roku 2014 Litva, Lotyšsko, Maďarsko a Slovensko – vo všetkých týchto krajinách predstavovala viac ako 350 úmrtí na 100 000 obyvateľov. Na opačnom konci spektra je Francúzsko, Holandsko, Španielsko, Portugalsko, Belgicko, Luxembursko, Dánsko a Taliansko, ktoré v roku 2014 zaznamenali najnižšiu štandardizovanú mieru úmrtí na ischemickú chorobu srdca – menej než 100 úmrtí na 100 000 obyvateľov; rovnako to platí aj pre Lichtenštajnsko, Nórsko a Švajčiarsko.“

Zdroj: „Eurostat – Štatistika príčin smrti“

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Causes_of_death_statistics/sk

 

Tento článok je zverejený na blogu, ktorého hlavnou témou je Serapeptáza.

Chcete o Serapeptáze vedieť viac? KLIKNITE SEM a čítajte náš blog,

alebo KÚPTE SERAPEPTÁZU TU  a napíšte nám ako Vám pomohla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *