BLOGŠTÚDIETRÁVIACI SYSTÉM

Štúdia – Absorpcia Serapeptázy v aktívnej forme

serapeptáza a jej absorpcia

Výsledky štúdie:

Výsledky štúdie ukazujú, že orálne podávaná Serapeptáza sa v aktívnej forme správne absorbuje z črevného traktu, a odtiaľ je prenesená do krvného obehu.

Názov štúdie:

Črevná absorpcia Serapeptázy (TSP) u potkanov.

Autori:

Moriya N1, Nakata MNakamura MTakaoka MIwasa SKato KKakinuma A.

Biotechnology Research Laboratories, Takeda Chemical Industries Ltd., Osaka, Japan. Biotechnol Appl Biochem. 1994 Aug;20 ( Pt 1):101-8., PMID: 7917060 [Indexed for MEDLINE]

Zdroj:  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7917060

Abstrakt

Pre overenie hypotézy bola inciovaná citlivá spojená enzýmová imunoanalýza (enzyme immunoassay – EIA) pre Serapeptázu (TSP) – orálne dostupnú protizápalovú proteinázu, a to s použitím afinitne purifikovaného anti-TSP králičieho IgG a jeho fragmentu Fab’, s načasovaným podávaním ako prvou protilátkou, a s chrenovou peroxidázou ako druhou protilátkou v poradí. TSP v plazme sa stanovila pomocou EIA po orálnom podaní (100 mg / kg) potkanom. Maximálna koncentrácia sa pozorovala medzi 30 minútami a 2 hodinami po podaní. TSP vo vzorkách plazmy bola zachytená na mikrotitračnej doštičke potiahnutej afinitne purifikovaným anti-TSP králičím IgG, a hydrolýzou syntetického fluorogénneho substrátu, butoxykarbonyl-Glu (benzyloxy) -Ala-Arg-4-metyl-coumaryl-7- , bola fluorometricky zmeraná TSP (proteinázový test). Hodnoty získané pomocou EIA,  a tie ktoré boli získané testom proteinázy vzájomne dobre korelovali pri rôznych vzorkách plazmy. Tieto výsledky ukazujú, že orálne podávaná Serapeptáza sa absorbovala z črevného traktu a bola prenesená do krvného obehu v enzymaticky aktívnej forme.

 

Chcete o Serapeptáze vedieť viac? KLIKNITE SEM a čítajte náš blog,

alebo KÚPTE SERAPEPTÁZU TU  a napíšte nám ako Vám pomohla.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *